Strona korzysta z plików cookie w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności witryny. Korzystając z naszego serwisu, udzielasz nam zgody na ich użycie. Aby uzyskać informacje dotyczące plików cookie i szczegółowe informacje dotyczące sposobu wykorzystywania Twoich danych osobowych, a także informacje o sposobie wycofania swojej zgody (co możesz zrobić w dowolnym czasie), zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Zróbmy razem coś dobrego!

DZIAŁAJ Z POLSKĄ AKCJĄ HUMANITARNĄ

{{ collected_gift_amount_formatted }}

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS

Potrzebujemy sprawczych i aktywnych ludzi, którzy swoim zaangażowaniem nakłonią innych do działania. Załóż zbiórkę i zbieraj pieniądze na nasze działania. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz pomóc. Realnie wpłynąć na ludzkie losy przy pomocy tego, co umiesz, lubisz, znasz.

NASZE KAMPANIE:

ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC

Nauczycielko, Nauczycielu zamiast przyjmować kwiaty lub czekoladki od uczniów i uczennic, zachęć ich do tego, aby zaangażowali/ły się w działania pomocowe PAH na rzecz Sudanu Południowego. Pokaż młodym ludziom, że można solidarnie pomagać innym i wspólnie nauczcie się czym jest pomoc humanitarna. Do akcji zapraszamy przedszkola i szkoły wszystkich typów z całej Polski, ale także biblioteki lub domy kultury. Nie musisz namawiać całej placówki – możesz zgłosić tylko swoją klasę/grupę.
WIĘCEJ

SOS UKRAINA

Dla ludzi, którzy musieli uciekać ze swoich domów zapewniamy pomoc bezpośrednią, włączając w to żywność, pomoc psychologiczną i inne formy wsparcia. Nasze wsparcie obejmuje osoby poszkodowane w wyniku konfliktu, włączając osoby przemieszczające się wewnątrz kraju oraz uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorujemy potrzeby na miejscu. Bądźmy solidarni i solidarne, pomóżmy!
WIĘCEJ

CO ROBIMY:

ŻYWNOŚĆ

Głód to globalny problemem, przez który ludzie na świecie cierpią. Aby temu zapobiec dostarczamy paczki żywnościowe, zapewniamy wsparcie finansowe na zakup żywności, nasion i narzędzi rolniczych.
ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ NA ŻYWNOŚĆ

POMOC HUMANITARNA

Do wojen i katastrof naturalnych dochodzi nagle. Wtedy pomoc musi przyjść szybko i być jak najskuteczniejsza. Pomagamy zapewniając dostęp do czystej wody, żywności, bezpiecznego schronienia i podstawowej pomocy medycznej.
ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ NA POMOC HUMANITARNĄ

WODA

Jest niezbędna do życia. Umożliwia przygotowywanie posiłków, dbanie o higienę, uprawę roślin i hodowlę zwierząt. Pomagamy budując i remontując studnie, toalety i łazienki. Dbamy o czystość w obozach dla uchodźców.
ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ NA WODĘ

PAJACYK

Finansujemy posiłki w szkołach i placówkach środowiskowych. Zapewniamy także pomoc psychospołeczną: terapie indywidualne, grupy wsparcia i warsztaty dla dzieci.
ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ DLA PAJACYKA

POMOC HUMANITARNA

To pomoc udzielana ludziom, którzy nagle znaleźli się w bardzo trudnej, często zagrażającej życiu sytuacji. Najczęściej przyczyną są wojny lub kryzysy naturalne, takie jak powodzie, susze, trzęsienia ziemi, plagi, czy pandemie. Społeczność, którą dotyka takie nieszczęście, nie jest w stanie sama sobie poradzić i potrzebuje pomocy z zewnątrz, aby jak najszybciej wyjść z tego kryzysu.

Każdą darowiznę możesz odliczyć od podatku: indywidualnie do 6%, na firmę do 10% uzyskanego dochodu.