Strona korzysta z plików cookie w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności witryny. Korzystając z naszego serwisu, udzielasz nam zgody na ich użycie. Aby uzyskać informacje dotyczące plików cookie i szczegółowe informacje dotyczące sposobu wykorzystywania Twoich danych osobowych, a także informacje o sposobie wycofania swojej zgody (co możesz zrobić w dowolnym czasie), zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Liczy się czas!

POMOC NATYCHMIASTOWA

{{ collected_gift_amount_formatted }}

{{ collected_gift_amount | percent_number:5000000.0:1:0 }} % Cel: 5000000,00 zł

Pomagamy dzięki Tobie!

Już dziś musimy przygotowywać się na katastrofy, które wydarzą się w najbliższym czasie. Realizujemy działania, które wzmocnią społeczności zagrożone kryzysami, jesteśmy w stałym kontakcie z siecią organizacji pomocowych, szkolimy się i planujemy działania długofalowo. Przede wszystkim zbieramy pieniądze, które umożliwią nam natychmiastowe podjęcie działań w sytuacji katastrofy. Dzięki Twojemu zaangażowaniu, założeniu zbiórki lub wpłacie darowizny, możemy zebrać środki, które w razie konieczności pozwolą nam działać natychmiast.

Pomoc natychmiastowa w 2023 roku:

Katastrofa na Dnieprze w Ukrainie

Byliśmy na miejscu najszybciej, jak to możliwe. Dystrybuowaliśmy żywność, wodę pitną, środki higieniczne, filtry do czyszczenia wody i materace. Przeprowadziliśmy program wsparcia finansowego. Na bieżąco informowaliśmy w Polsce o sytuacji na miejscu.

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

W Syrii stworzyliśmy 6 centrów noclegowych. Zbudowaliśmy zbiorniki na wodę i naprawiliśmy kanalizację. W Turcji dystrybuowaliśmy ciepłą odzież, żywność gotową do spożycia, artykuły higieniczne, wodę oraz namioty. Pomoc otrzymało 154 441 osób.

Trzęsienie ziemi w Maroku

Byliśmy na miejscu w ciągu kilku dni. Dystrybuowaliśmy ciepłe posiłki, koce i pakiety higieniczne. Zakupiliśmy 100 nieprzemakalnych i odpornych na ogrzewanie dużych namiotów. Stworzyliśmy tymczasowe miejsce do nauki. Pomogliśmy mieszkańcom przygotować się na zimę.

Dzięki tym zbiórkom możemy działać:

Pieniądze zebrane dzięki tym zbiórkom umożliwiły nam szybkie podjęcie działań. Takie zabezpieczenie finansowe jest niezbędne w sytuacji katastrofy, do której dochodzi nagle. Wtedy liczy się każda godzina. Musimy działać bardzo sprawnie, aby dotrzeć z pomocą do jak największej ilości osób.